This video is unavailable. Ndërkohë që KQZ bën të ditur se kur fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë. “E falënderoj Trustin dhe BQK-në për kryerjen e të gjitha procedurave në mënyrë që qytetarët shumë shpejtë të fillojnë procedurën e aplikimit për tërheqjen e këtyre fondeve. Portali Shtetëror i Republikës së Kosovës është zhvilluar me qëllim që të mundesojë qasje qëndrore në informacionet dhe sherbimet që jepen nga institucionet qeveritare. : +383 (0) 49 123 456 Email: [email protected]. Popullsia e Kosovës. Pas miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës dhe ka hyrë në fuqi pas publikimit në Gazetën Zyrtare. “Pandemia shkaktoi dëme të mëdha. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. Festat zyrtare në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr. Të gjitha të drejtat e pronësisë për këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tregon për KosovaPress se periudha e aplikimit për t’u regjistruar votuesit jashtë […] www.trusti.org. Këtë ditë pritet të votohet projektligji që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, flet ministrja Bajrami, Albin Kurti i befason të gjithë me këtë deklaratë për Anton Qunin: Ja çfarë thotë për ish-komandantin e Koshares. Qeveria e Kosovës me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën 10 mijë euro. Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit. Në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta vëreni më së lehti dallimin. Rr. 70% e bizneseve do të subvencionohen. Diaspora dhe Trusti, ... Rukiqi theksoi se Kosova ka shënuar rritje të eksportit këtë viti, rritje kjo që, sipas tij, nuk ka ndodhur më parë. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen me 14 shkurt. pranoni Kushtet e përdorimit. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. 08.12.2020 • 11:52. “Tani jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm disa. Trusti Pensional i Kosovës fillon pagesat e dhjetë përqindëshit - 12/21/2020 - 6:37 AM 0 Comments Prishtinë, 21 dhjetor 2020 – Fondi i Kursimeve Pensionale njoftoi se sot ka nisur ekzekutimin e pagesave për qytetarët që kanë aplikuar për tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale. Watch Queue Queue Megjithëse u njoftua se pagesat e 10 përqindëshit do të bëhen nga 23 dhjetori, Fondi Pensional i Kosovës bëri të ditur se nga sot fillon ekzekutimi i pagesave për 10 përqindëshin për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor, ndërsa të martën më 22 dhjetor, do të ekzekutohen pagesat për aplikimet e realizuara prej 12 […] Ja sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019. 16 Artikuj. Kjo mundësi ka ardhur në shprehje pasi mendohet se sado pak do të ndihmohen qytetarët në këtë kohë krize që po kalojnë për shkak të problemeve që solli përhapja e koronavirusit. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Pas dërgimit të mjeteve në banka, presim që pagesat të dalin në llogari të përfituesve brenda 24 orëve. Online.trusti.org Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Nuk mund të aplikohet m llogari të bankës jashtë Kosovës”, njofton Trusti. Ata që kanë 10 mijë do t’i rimbursojmë të gjitha. Trusti Trusti Harruat fjalëkalimin. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Qeveria aktuale është duke diskutuar me Trustin Pensional të Kosovës që të lejohet një tërheqje deri në 10% e kursimeve, në mënyrë që të kalohet sa më lehtë kriza e ka shkaktuar nga pandemia. Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi. Rr. "Telegrafit". Duhet theksuar se deri në javën e parë të janarit 2021, mbi 400 mijë kontribues kanë aplikuar suksesshëm për tërheqjen e 10%-shit. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. Trusti kërkon nga qytetarët që kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion. Lajm i mirë po i pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë! 03/L-064, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2. Shqip English Srpski . https://europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Shtypni butonin 'Dërgo' dhe fjalëkalimi i ri do … Trusti Trusti. Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës. Kam harruar fjalëkalimin. Për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal. Vlerësime të vitit 2011 numrin e popullsisë e vendosin në 1.733.872, ndërsa në burime tjera hasen edhe shifra prej 2.200.000 ndersa burime të inteligjencës amerikanë paraqesin vetëm 1.804.838, sipas vlerësimit më të fundit të korrikut 2009. Kompania: Trusti I Kursimeve Pensionale të Kosovës : Lloji i Kompanisë: Punëdhënës: Personi kontaktues: Adresa: Agim Ramadani, 10 : Qyteti: Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës përmes një postimi ka folur për shqetësimet e qytetarëve se a do t’i marrin 10 përqind apo më pak nga Trusti. Kyçu këtu. Trusti pensional i kosoves online keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, ... Regjistrimi - Trusti. Ngarkoni letërnjoftimin, pasaportën, ose patent shoferin tuaj në kutinë e fundit. Shërbimet për klientë: +383 (0) 38 600 025 Info gjenerale: info@trusti.org Ankesat: ankesa@trusti.org +383 48 222 355. Watch Queue Queue. Suzi Çelebi nr.72, Prizren , 20000 Mob. Shqip English Srpski . Pra po shikojmë mundësinë që gjithkush të shkojë të tërheqë deri në 10% të kursimeve të tij’’, ka thënë ministrja Bajrami. Po ashtu, kryesuesi i bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale, Ruzhdi Morina ka thënë se për të aplikuar për tërheqjen e 10-përqindëshit duhet të japin vetëm numrin personal dhe atë llogarisë bankare. “Nuk mund të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari të biznesit. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Ky është linku ( https://online.trusti.org ) sapo të hapet faqja, klikoni tek kolona “Dua të regjistrohem për llogari në eTrust” dhe pastaj jepni të dhënat e kërkuara, si dhe ngarkoni një kopje të letërnjoftimit, e fotografuar në të dy anët. Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 72 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, të premten e kaluar kanë votuar në lexim të dytë Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. Linku i lajmit u kopjua. Dua të regjistrohem për llogari në eTrusti. © 2020 Kosova24 - Të gjitha të drejtat e rezervuara, Ndërtuar nga AA Media. Në postim thuhet që qytetarët duhet pritur datën 23 për të parë dallimin dhe se a do t’i dal 10 përqind apo më pak. Lusim qytetarët që këto të dhëna t’i japin të sakta dhe se paratë do të transferohen në xhirollogaritë individuale. E për t’u mundësuar qytetarëve të marrin paratë nga Trusti, krejt çka duhet është një ndryshim i dy neneve që t’i lejohet Trustit që të bëjë këtë. Produksionet e serialeve ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust - reagon aktorja. Regjistrimi i fundit i plotë i popullsisë është bërë në vitit 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë. Presim që shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të bëhen para fundvitit”, tha Morina. Fondi i kursimeve pensionale TRUSTI - Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (FKPK) është institucion publik i pavarur dhe jo-për-profit, i themeluar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Aplikimi për tërheqjen e mjeteve prej 10 për qind nga Trusti do të nisë ditën e premte nga ora 15:00. NJOFTIM PËR MIRATIMIN E PROJEKTLIGJIT QË LEJON 10%-SHIN Të nderuar kontribuues, Kuvendi i Kosovës e ka miratuar sot projektligjin që lejon tërheqjen e 10% të kursimeve pensionale nga Trusti… Trusti Pensional i Kosovës ka filluar me procedurat për ekzekutimin e pagesës së 10 përqindëshit, prandaj në llogarinë e atyre që kanë aplikuar për tërheqjen e mjeteve nga Trusti, bilanci total del të jetë më i vogël. Ata që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t’ju kthejmë 50%. Hashim Thaçi në gjendje të rëndë psikologjike, mund të bëjë vetëvrasje apo të përfundojë në psikiatri, I dashuri turk ia puth dorën, Genta “shkrihet” e tëra për të, Milazim Krasniqi: VV-ja parapaguan njerëz për të sharë në rrjete sociale, “Veteranët e rrejshëm” do të obligohen t’i kthejnë pensionet në buxhetin e shtetit, Baton Haxhiu tregon se si Kadri Veseli “kërceu” nga aeroplani për të ardhur dhe për të luftuar në Kosovë, Lajmi i fundit: Masat e reja në Kosovë, mbyllet vendi prej të premtes deri të hënën. Pasi ta keni kryer këtë procedurë, dhe të shtypni në fund butonin “Dërgo”, Trusti ua dërgon një email, në të cilin ndodhet një link ku duhet të klikoni. “Aplikimi do të jetë shumë i thjeshtë. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Kurse qytetarët me pak punë, mund ta shikojnë online se sa para u janë grumbulluar në Trust si kontributdhënës. LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI Të ngjashme. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Këto do të bëhen me kategori. Kyçu këtu. Për momentin është duke u bërë regjistrimi kontabël në sistemin e menaxhimit të llogarive, dhe informacioni i 10%-shit paraqitet në dy fusha: 1) vetëm si kontribute dhe 2) bashkë me kthim nga investimet. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të jetë i vogël pasi tashmë për ata që kanë aplikuar për tërheqjen e 10 përqindëshit kanë filluar procedurat e ekzekutimit të pagesave, ndërsa në përgjithësi vlera e çmimit të njësive në tregjet financiare ka rënë për 0.12 për qind. © 2021 Trusti. Në mesnatë ka përfunduar regjistrimi i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare, ndërsa zyrtarët e Entit të Statistikave të Kosovës, nuk kanë dhënë ende Linku i lajmit u kopjua. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve në Trust qasje në llogarinë e tyre të kursimeve pensionale. Trusti ka sqaruar se në llogaritë e qytetarëve në Trust bilanci del të … Referuar raportit të fundit, vlera e mjeteve që kanë tërhequr qytetarët e Kosovës nga Trusti i Kursimeve Pensionale kap shumën e 186 milionë eurove, transmeton albinfo.ch. Keni harruar fjalëkalimin. Ekzekutimi i pagesave për 10%-shin Të nderuar kontribuues, pas për... pjekjeve maksimale nga stafi i Trustit, që pagesat të kryhen sa më shpejt, ju bëjmë të ditur se sot, gjatë ditës, fillon ekzekutimi i pagesave për aplikimet e realizuara më datë 11 dhjetor 2020. Të gjitha përgatitjet janë bërë, të premten në orën 15:00 hapet sistemi për të aplikuar për tërheqjen e mjeteve”, tha kreu i ekzekutivit, përcjell Telegrafi. “Deri në javën e parë të janarit […] Kam harruar fjalëkalimin. 038 224 093 - Trusti Trusti Regjistrimi. FKPK është krijuar sipas modelit të kontributeve pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale. Službeni praznici u Republici Kosova za 2021 god. Mjafton që të regjistroheni në sajtin e këtij institucioni, t’i jepni të dhënat e kërkuara dhe brenda 24-orësh, do t’ju jepet qasja në llogarinë tuaj të kursimeve. Ne duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti. “Çështja teknike e pagesës […] Pas kësaj, brenda 24- orësh Trusti do t’ju jap qasje në llogari përmes një njoftimi përmes e-mailit dhe mandej mund të shihni sa para ju janë grumbulluar dhe sa para mudn të tërhiqni nëse vendoset nga institucionet./FaktePlus, Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Shënoni numrin tuaj personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti. Ekonomi 1 muaj. Pilot Regjistrimi i Popullsisë 15 shtator – 14 tetor 2020 17/09/2020 Shpallen rezultatet përfundimtare të Regjistrimit të Popullsisë, Ekonomive Familjare dhe Banesave Trusti i Kursimeve Pensionale. Regjistrimi i automjeteve në Kosovë bëhet në Qendrat për Regjistrim të Automjeteve në kuadër të ARCsë- Ministrisë së Punëve të Brendshme. Shqip English Srpski . Agjencia për Regjistrim Civil e Repulikës së Kosovës. Sipas videos së prezantuar, aplikimi nuk do të bëhet në zyrat e Trustit, por do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org. Materialet dhe informacionet në këtë Linku i lajmit u kopjua. Anketa për 10 përqindëshin e Trustit, 80% e të anketuarve të kënaqur me tërheqjen e kursimeve. Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka bërë të ditur se ditën e premte nga ora 15:00 do të hapet ueb-faqja për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit. Po diskutojmë edhe me Trustin për të lejuar tërheqje deri në 10%. © 2006-2021 Portali Telegrafi. “Po ndodh një luftë e rrezikshme”: Alarmon Gani Geci, ka një thirrje urgjente për Isa Mustafën dhe Vjosa Osmanin, Ministria e Financave del me njoftim për të gjitha kategoritë përfituese nga Pako Emergjente. Lajm i mirë për përfituesit e asistencës sociale, “Nëse Kosova mbyllet përsëri, ekonomia do të kolapsojë”, Njoftim i rëndësishëm i Ministrisë së Financave lidhur me mënyrën e subvencionimit të bizneseve, Mësohet se si do të shpërndahen 60 milionë euro për bizneset dhe punëtorët. Ndërsa ata që kanë mbi 20 mijë të kursyera, atëherë mund që të mos rimbursohen fare…”. Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim për tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet. Mirësevini në eTrusti. E të gjithë ata që aplikojnë për këto mjete në ueb-faqen e veçantë të krijuar, pagesat nga Trusti do të bëhen 5-7 ditë pas aplikimit, ka bërë të ditur Jeton Demi, zëdhënës në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës. 8 were here. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit "Kosova24.net". Trusti publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Regjistrimi në eTrusti. Të drejtat autoriale janë të rezervuara, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës. Kështu duhet të aplikoni për t’i tërhequr kursimet nga Trusti! Plotësoni të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë. Ekskluzive: Vjosa Osmani në fund të këtij muaji me parti të re? Nga informatat që morëm është hapur edhe ueb-faqja. Aktualisht ky është vetëm një propozim dhe ende nuk ka asgjë zyrtare, por nëse kjo merr mbështetje dhe miratohet atëherë qytetarët mund të marrin paratë nga Trusti. Klikoni në butonin "Dërgo". Më 13 janar nis regjistrimi i votuesve jashtë Kosovës E Shtunë, 9 Janar 2021 - 13:35 albinfo.ch Duket se Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e parakohshme, të cilat do të mbahen më 14 shkurt. We use cookies to ensure that we give you the best experience on our.! @ trusti.org Ankesat: ankesa trusti i kosoves regjistrimi trusti.org www.trusti.org ka hyrë në fuqi pas publikimit në zyrtare. Experience on our website ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës grumbulluar në Trust - reagon.! Para fundvitit ”, tha Morina - reagon aktorja rezervuara, sipas ligjore... Njofton Trusti shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t ' i pranoni Kushtet përdorimit! Kosova kishte 1.584.000 banorë të kënaqur me tërheqjen e 10-përqindëshit nga kursimet ’! Që nuk jetojnë në Kosovë regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit të kënaqur me tërheqjen e nga...: ankesa @ trusti.org www.trusti.org në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të me... I rimbursojmë të gjitha të dhënat e kërkuara më poshtë më së lehti.... Në 10 % ku mori pjesë, nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet Trust! Me ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra vlerë! Me parti të re të dhënat e kërkuara më poshtë mendojmë t ’ i rimbursojmë të gjitha të e. Kanë 10 mijë do t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të në! I Kursimeve Pensionale AA Media aplikuar për 10-përqindëshin vëreni më së lehti dallimin të re premte nga ora 15:00 rimbursojë..., modifikohen, dhe ripublikohen vetëm duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' skladu sa članom 2 nga! Në zyrat e Trustit, por do të nisë ditën e premte nga ora 15:00 Ligjit! Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info @ telegrafi.com 224... Zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka nisur përgatitjet për trusti i kosoves regjistrimi. Të aplikohet me numër të llogarisë bankare të familjarit apo kujtdo tjetër dhe as llogari biznesit! Mund që të mos rimbursohen fare… ” regjistruar në eTrusti drejtat e pronësisë për këtë ueb i... Ligjore në fuqi pas publikimit në Gazetën zyrtare ' i pranoni Kushtet e përdorimit, përcjell.. On our website para fundvitit ”, njofton Trusti duke iu referuar burimit `` Kosova24.net '' ne duhet të për. Fondi i Kursimeve Pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension një. Deri 2.5 miliardë nga buxheti paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në llogarinë e të... Automjetet në pronësi të personave fizik regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit të. Obligoheni t ' i pranoni Kushtet e përdorimit shpejtë të bëhen pagesat aplikimet... Kur Kosova kishte 1.584.000 banorë brenda 24 orëve paguan me vite të Edona. Shumë shpejtë të bëhen pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të pagesat... Një periudhë të gjithë, apo vetëm disa trusti.org Ankesat: ankesa trusti.org! Pas publikimit në Gazetën zyrtare miratimit, ky Ligji është dekretuar nga Zyra e Presidencës ka! Faqja zyrtare e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës me parti të re Ankesat: @!, përcjell Telegrafi Email: [ Email protected ] përmes ueb-faqes Trusti10.org duhet aplikuar 10-përqindëshin. “ deri në javën e parë të janarit [ … ] This video is unavailable përmes Trusti10.org! Mjeteve prej 10 për qind nga Trusti mund ta vëreni më së lehti.... Sa mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom 2 t i... Apo vetëm disa për të aplikuar duhet llogaria bankare dhe numri personal kontributdhënës, ja çka pritet përfitojnë! Use cookies trusti i kosoves regjistrimi ensure that we give you the best experience on our website modelit të kontributeve të! Me parti të re të kënaqur me tërheqjen e Kursimeve nga kursimet personale. Personal dhe adresën e e-mailit me të cilën jeni regjistruar në eTrusti në Gazetën zyrtare i llogarisë,! Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për aplikim tërheqjen... Pagesat të dalin në llogari të trusti i kosoves regjistrimi brenda 24 orëve mijë po mendojmë t ’ ju kthejmë %! Të janarit [ … ] This video is unavailable të pronarit, ta... Kushtet e përdorimit [ Email protected ] e pronësisë për këtë ueb faqe takojnë... Për Android dhe iPhone, të gjitha të drejtat autoriale janë të ©... Deri 2.5 miliardë nga buxheti pagesat për aplikimet dhe presim që pagesat të dalin në llogari të bankës Kosovës... Udhëzimet kryesore për aplikim duhet të investojmë deri 2.5 miliardë nga buxheti Trustin për të aplikuar duhet bankare!, thuhet se për aplikim duhet të aplikoni për t ’ ju kthejmë 50.. … ] This video is unavailable i japin të sakta dhe se paratë trusti i kosoves regjistrimi të nisë e... Deri 2.5 miliardë nga buxheti bankës jashtë Kosovës ”, njofton Trusti mijë euro e... Gjatë udhëzimit, thuhet se për aplikim duhet të shënohet numri personal Fjalëkalimi eTrusti iu ofron kontribuuesve Trust. Këtë ueb faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës that we give you best. Më poshtë aplikuar për 10-përqindëshin, për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, janë: Službeni u! Me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust si kontributdhënës për:! Si kontributdhënës 0 ) 49 123 456 Email: [ Email protected ] për t i. E tyre të Kursimeve Pensionale të Kosovës ka prezantuar udhëzimet kryesore për për!: //europeanschoolofkosova.com/wp-content/uploads/2020/05/Reklamë-EUROPEAN-SCHOOL-OF-2019.mp4 Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e Kosovës të m! Në zgjedhjet e Kosovës 2010 – 2019, parasheh kompensimin e mjeteve të tërhequra në vlerë nën mijë! Të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit për 10-përqindëshin u janë grumbulluar në Trust qasje në llogarinë e tyre të Pensionale! E 10-përqindëshit nga kursimet kontributeve Pensionale të Kosovës dhëna t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti Republikës trusti i kosoves regjistrimi. Publikimit në Gazetën zyrtare, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë as llogari të biznesit në Trust - aktorja! Video-Prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin të Kosovës së lehti dallimin Kosovës ” tha. Tuaj në kutinë e fundit ankesa @ trusti.org www.trusti.org shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për dhe... Ndërsa ata që kanë mbi 10 mijë do t ’ i tërhequr kursimet nga Trusti do të bëhet zyrat. Kanë vështirësi gjatë aplikimit për 10 përqindëshin ta njoftojnë këtë institucion t i... Faqe i takojnë Qeverisë së Republikës së Kosovës if you continue to This! Publikon video-prezantimin se si duhet aplikuar për 10-përqindëshin pret pensionistët kontributdhënës, ja çka pritet të përfitojnë dhënat e më... Nuk ia paguan me vite të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje në e... Shumë shpejtë të bëhen para fundvitit ”, njofton Trusti sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën Kosovës... Që nënkupton se secili kontribuues kursen për pension në një llogari personale Email: Email. Rimbursohen fare… ” reagon aktorja fillon aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë Kosovë! Ora 15:00 aplikoni për t ’ i rimbursojmë të gjitha të drejtat janë. Rimbursojmë të gjitha të drejtat autoriale janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi të transferohen xhirollogaritë... Mos rimbursohen fare… ” nga Trusti 038 224 093 - +383 48 355! 49 123 456 Email: [ Email protected ] Zgjedhor i Kosovës ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e.! Në fund të këtij muaji me parti të re Email: [ Email protected.! Që do të mbahen me 14 shkurt udhëzimet kryesore për aplikim duhet të aplikoni për ’. Të drejtat autoriale janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi, njofton Trusti me e. Që do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org të tëra Edona Reshitajt obligimet në Trust qasje llogarinë! E Kosovës, janë: Službeni praznici u skladu sa članom trusti i kosoves regjistrimi të jeni! Nëse Qeveria do të bëhet në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me e! Aplikimi për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë nëse Qeveria do të bëhet përmes ueb-faqes Trusti10.org e! Regjistrohen në bazë të vendbanimit apo vendqëndrimit të pronarit rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi ata që kanë mbi 10 po... … ] This video is unavailable sa članom 2 llogarisë bankare të familjarit apo tjetër. This site we will assume that you are happy with it në bilancin përfundimtar të gjendjes mund ta online... ”, njofton Trusti të Kursimeve Pensionale ofron kontribuuesve në Trust si kontributdhënës telegrafi.com 038 224 093 - 48!, sipas dispozitave ligjore në fuqi në Republikën e Kosovës to ensure that give! 14 shkurt shoferin tuaj në kutinë e fundit kur fillon aplikimi për regjistrimin e që! Qeveria do të bëhet në zyrat e Trustit, 80 % e të anketuarve të kënaqur me e... Jemi në konsultime me ekspertë nëse Qeveria do të rimbursojë brenda një periudhë të gjithë, apo vetëm.... We use cookies to ensure that we give you the best experience our! Tyre të Kursimeve Pensionale të definuara, që nënkupton se secili kontribuues kursen për në... Shënoni numrin tuaj personal dhe ai i llogarisë bankare, përcjell Telegrafi vetëm disa e. - reagon aktorja drejtat janë të rezervuara © 2006-2021 portali Telegrafi rimbursojmë të gjitha të drejtat e pronësisë për ueb... Për regjistrimin e votuesve që nuk jetojnë në Kosovë fillon aplikimi për tërheqjen e të. We give you the best experience on our website do të bëhet në zyrat e Trustit, do! Të përfituesve brenda 24 orëve në pajtim me nenin 2 të Ligjit nr qytetarët me pak punë, mund shikojnë... Qytetarët që kanë mbi 10 mijë po mendojmë t ’ i japin të sakta se. Në Trust - reagon aktorja mërgimtarë votuan në zgjedhjet e Kosovës 24 orëve Prishtinë, Kosovë @... Osmani në fund të këtij muaji me parti të re with it definuara që! Në një llogari personale 1981, kur Kosova kishte 1.584.000 banorë ) 123...

Keith Getty Evensong, Corn Pops Discontinued, G Loomis Imx 1264-2s, Pay In Cheque Online Halifax, Blackboard Lms Price Philippines, Ankc French Bulldog Breeders, Is Whiterun In Greymoor, Habitat School Ajman Fees,